Каркасний басейн на дачній ділянці

Багато людей люблять проводити час у воді. Особливо це актуально в жарку пору року. Але для цього потрібно виїжджати на водойму, та й до того ж часто на відповідних для купання водоймах дуже багато інших відпочиваючих.

Однак є альтернатива - влаштувати такий водойму на власному дачному ділянці. Дачну ділянку або город зараз є майже у кожного. Тоді чому б не поєднати тишу і спокій дачі і купанням? Для цього прекрасно підходить басейн, який можна встановити у вільному місці біля будинку.

Існує величезна кількість варіантів басейнів на будь-який смак, справа тільки в фінансових можливостях. Є стаціонарні бетонні басейни, які є дуже міцними, але дорогими. Існують басейни надувні, але вони більше підходять для дітей. Золота середина між ними - каркасний басейн.

На збірку каркасного йде не так вже й багато часу і сил, а також можна вибрати відповідний розмір і форму і встановити його в будь-якому зручному місці ділянки. Розглянемо основні особливості такого басейну.

Складові каркасного басейну

Каркасний басейн на дачній ділянці

Конструкція басейну досить легко збирається і при необхідності розбирається. Основна робоча частина його - чаша, яка виготовляється з якогось міцного матеріалу, наприклад, армованого ПВХ або жерсті. Чашу встановлюють в каркас, який складається з міцно з'єднаних між собою труб і фітингів. Такий вид басейну комфортний, надійний і має багато переваг.



Види каркасних басейнів

Сезонні конструкції. Відмінний варіант для дачників. З позитивних якостей можна виділити: легкість каркаса, зручне транспортування конструкції, невеликі розміри в розібраному вигляді і відносно невелику ціну.

Особливості установки каркасного басейну

1) Підготовка підстави до експлуатації:

Насамперед очищається майданчик від всякого сміття, каміння, коріння дерев і т. Д. Після очищення поверхня обов'язково вирівнюють підстава за рівнем, трамбують, підсипається пісок або готується бетонну основу. Для більш чистої експлуатації басейну, на місце установки стелиться спеціальний килимок або щільний полістирол, або тенту полотно з Тарпаулін.

2) Збірка:

  1. 1. При установці каркасного басейну з ПВХ спочатку на місцевості розкладається сама чаша басейну.
  2. 2. Потім, втягається в чашу горизонтальні трубки, до них приєднуються фітинги-трійники, в трійники вставляються вертикальні трубки.
  3. 3. Каркас з ненаполненного водою басейном являє собою тендітну і нестійку конструкцію, тому дану роботу потрібно проводити в не дуже вітряну погоду.
  4. 4. Наповнити водою басейн на 2-3см і в цей же час розправити днище басейну руками і ногами, щоб прибрати нерасправленном нахлести на дні басейну.
  5. 5. Наповнити водою басейн до верху. Максимальний рівень води вказано на малюнку на коробці басейну.

Всі типи зв'язку скріплюються між собою строго по інструкції. Щоб басейн був міцнішим, під всі опори бажано підкладати тротуарну плитку або дощечки.

3) Підключення насоса і фільтра:

Всі дії по цьому пункту здійснюються за інструкцією, яка додається до басейну.

Правильний догляд за басейном на дачній ділянці

Важливу роль в справі використання басейну грає чистота. Якщо не доглядати за водою в басейні, то чиста рідина дуже швидко може перетворитися в каламутну і дуже брудну рідину. Від неї буде виходити неприємний запах, який зіпсує атмосферу на всій ділянці. Купатися в такій воді ніхто не зможе.

Каркасний басейн на дачі, фільтр

Щоб вода в басейні була весь час чиста, необхідно регулярно виконувати такі дії:

  • користуватися хімією, щоб вода не заростає водоростями і бактеріями;
  • за допомогою фільтруючого насоса рятувати воду від механічних забруднень. Бувають піщані фільтри глибокого очищення і картріджниє - слабші;
  • за допомогою скімера очищати воду від забруднень на поверхні води. Пил, комахи, листочки ... довгий час потрапивши на поверхню води - не тонуть (фізична властивість води - поверхневий натяг). Скіммер - це відерце, яке працює в парі з насос-фільтром, що збирає і стягуюче воду на фільтрацію, з поверхні. Таким чином, в товщу води забруднення практично не потрапляють;
  • використовувати чистячі щітки стінок басейнів;
  • користуватися сачками, пристосованими для виловлювання з води крупного сміття;
  • застосовувати хімічні засоби для проведення дезінфекції;
  • коли басейном ніхто не користується його необхідно накривати покривалом, щоб вітром в нього не завдавало сміття;

Сезонні басейни досить легко готувати до зими. Після закінчення купального сезону їх потрібно просто розібрати, ретельно вимити і висушити всі елементи. Зберігати деталі конструкції слід в опалювальному сухому і чистому місці.

Установка водної зони на дачній ділянці відніме певний час і сили. Також потрібно не помилитися з місцем. Басейн повинен перебувати в такій частині ділянки, на якій найменше відпочиваючий буде доступний чужих поглядів. Крім того необхідно пам'ятати про сонце, яке буде прогрівати воду, але яке не даватиме спокою в спекотні дні, тому бажано вибрати для установки правильне місце.

Час і сили, витрачені на зведення басейну на дачі, варті того. Власник буде приємно проводити час, а якщо вибрати конструкцію з гарним дизайном, то вона буде надавати більш цікавий вигляд самому ділянці.

Територію біля басейну можна всіляко прикрасити. Зазвичай люди садять поруч квіти, але можна використовувати фантазію і придумати щось інше.


Рекомендовані товари